intel-amd

Анонс нових архітектур процесорів Intel та AMD

Зовсім скоро вийдуть настільні процесори з новими архітектурами Intel і AMD. Варто почитати цей пост, щоб не заплутатись, що є і що буде. Intel Skylake стане спадкоємцем сучасних Intel Core Haswell і Devil's Canyon (Haswell Refresh). Процесори Haswell - це, наприклад, Intel Core i7-4770K і i5-4690K, про які на Pro Hi-Tech є багато відео. Сокет буде новий 1151, материнські плати теж, але найважливіше - це новий техпроцес - 14 нм, а не 22 нм. Окремі елементи процесорів стануть меншими, а значить енергоефектіность виросте. Плюс нові більш потужні графічні ядра, підтримка PCI Express 4.0, DDR4, Thunderbolt 3.0 і SATA Express. На архітектурі Skylake вийдуть і нові процесори під платформу для ентузіастів Intel 2011-3, про яку розповідається у відео «Гейм-монстр: Intel i7-5960X ...». Перші Skylake-процесори можуть з'явитися у продажу вже цього літа.

У AMD зараз є дві актуальних лінійки процесорів. Під сокет FM2 + випускаються менш потужні процесори Kaveri з вбудованим графічним ядром тобто APU - це лінійки A4, A6, A8, A10. Під сокет AM3+ випускаються більш потужні процесори Piledriver / Vishera без графічного ядра - Sempron, Athlon і круті AMD FX. Приклад AMD FX в нашому відео «На що здатний потужний ігровий комп'ютер AMD». На зміну APU Kaveri зовсім скоро прийдуть процесори Excavator / Carrizo. І техпроцес - 28 нм - і сокет - FM2 + - залишаться колишніми.

Можна сказати, що це буде невелика актуалізація / оптимізація. А ось в 2016-2017 році повинні з'явитьсь вже 14-нм процесори Zen - стрибок в продуктивності обіцяє бути величезним. Сокет, швидше за все, буде новий - FM3 або AM4 (назви приблизні). При цьому, в рамках концепції SkyBridge, будуть паралельно розвиватись процесори під X86 для комп'ютерів, а також процесори ARM для мобільних гаджетів. Чи буде AMD випускати нову архітектуру під настільні процесори без графічного ядра, поки не ясно. Зате ходять чутки, що AMD планує налагодити до 2017 року випуск процесорів з 20+ обчислювальними блоками (читай ядрами).

Можливо вас зацікавлять подібні статті:

Коментарі

Немає коментарів до цієї статті.

Коментарі

Поля позначені як * потрібні обов’язково. Перед постінгом завжди робіть перегляд свого коментаря.